LAT / ENG / RUS /
15.04.2015

Purvīša balvas 2015 skatītāju simpātija – G. Krumholcs

 

Purvīša balvas skatītāju balsojumā uzvar Ginters Krumholcs

 

Noslēdzoties „Purvīša balvas 2015” izstādei, kas no 21. februāra līdz 12. aprīlim bija apskatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” un kuru kopumā apmeklējuši vairāk nekā 8 000 cilvēku, noskaidrojies, ka, būdami žūrijas vietā, mākslas mīļotāji pirmo vietu astoņu balvas finālistu konkurencē piešķirtu Ginteram Krumholcam par personālizstādi „Kāpēc Tu mani nepamodināji?”. Šādu izvēli pauduši 570 jeb 30% no tiem „Purvīša balvas” izstādes apmeklētājiem, kuri aizpildījuši balsojuma anketas „Arsenālā”.

Kopumā teju 2 000 iedzīvotāju izteikuši savu viedokli par to, kuram no astoņiem Purvīša balvas kandidātiem viņu skatījumā pienāktos Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) sadarbībā ar muzeja patronu SIA „Alfor” organizētā Latvijā lielākā balva vizuālās mākslas jomā.

2.vietā pēc iedzīvotāju balsojuma izstāžu zālē „Arsenāls” ierindojies šā gada „Purvīša balvas 2015” ieguvējs Miķelis Fišers ar personālizstādi „Netaisnība” (24%), bet 3.vietā – Artūrs Riņķis ar darbu „Pulsārs Q” (23%).

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi un aktivitāti balsojuma laikā, izlozē noteikti arī divi laimīgie balsojuma dalībnieki, kuri ieguvuši LNMM abonementu. Turpmāk veselu gadu bez maksas muzeja organizētās izstādes varēs apmeklēt Juta Stradiņa un Jānis Klauss, kuri par savu favorītu nobalsoja izstāžu zālē „Arsenāls”.

 

Jāatgādina, ka ceturtā  Purvīša balva tika pasniegta šī gada 20. februārī un to ieguva mākslinieks Miķelis Fišers par personālizstādi „Netaisnība”, kas bija izstādīta Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (28.11.2014.–18.01.2015.).

 

PURVĪŠA BALVA

 

„Purvīša balva” tika iedibināta 2008. gada janvārī ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. Balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kuri pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kas dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis augstāko ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas vērtējumu. Balvas apjoms ir EUR 28.500,- (ieskaitot nodokļus). Tā ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.

Pirmo “Purvīša balvu” 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu „Solitude”. Otro “Purvīša balvu” 2011. gadā saņēma Kristaps Ģelzis par personālizstādi „Varbūt”. Trešo “Purvīša balvu” 2013. gadā saņēma Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”.

Projektu atbalsta: SIA „Alfor”, kuras valdes locekļa Jāņa Zuzāna veikums un interese laikmetīgās mākslas norisēs ir novērtēta, viņam kļūstot par Tate Modern muzeja (Lielbritānija) Krievijas un Austrumeiropas Iepirkumu komitejas biedru. Iepirkumu komiteja seko līdzi laikmetīgās mākslas tendencēm un attīstībai un iesaka iegādei mākslas darbus, kas labi raksturo konkrētā laika vēsturisko naratīvu. Jāpiebilst, ka šajā komitejā jaunus biedrus uzņem tikai ar rekomendāciju.
Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA „Alfor”. Purvīša balvas īstenošanā līdzdarbojas kultūras projektu aģentūra „INDIE” un aģentūra „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”.