Purvīša balvas 2017 ekspertu darba grupa ir beigusi divu gadu darbu un, izvērtējot visus Purvīša balvas 2017 fināla atlasei nominētos 25 māksliniekus/mākslinieku grupas, kuru radošais sniegums novērtēts kā nozīmīgs notikums Latvijas vizuālās mākslas ainā laika posmā no 2014. gada 1. decembra līdz 2016. gada 7. decembrim, nosaukusi astoņus Purvīša balvas 2017 kandidātus:
“Pārskatot 2015. – 2016. gada Purvīša balvas ekspertu grupas darbu, šajos divos gados esam iepazinušies ar vairāk nekā 150 izstādēm, no kurām eksperti savās individuālajās ceturkšņu nominācijās potenciālu kandidēt uz Purvīša balvu saskatīja 75 izstādēs un arī atsevišķos vizuālās mākslas darbos. Bet, diskutējot par nosaukto izstāžu kvalitāti, nozīmīgumu un pārsteigumu, visi septiņi vērtētāji spējuši vienoties par 25 izstādēm un atsevišķiem mākslas darbiem, kuri varētu sacensties par dalību Purvīša balvas noslēguma izstādē,” stāsta ekspertu darba grupas vadītāja Elita Ansone.
Purvīša balvas 2017 laureāts tiks nosaukts 2017. gada 17. februārī, atklājot visu astoņu kandidātu darbu izstādi LNMM Lielajā izstāžu zālē. Izstāde būs skatāma līdz 2017. gada 9. aprīlim.
Purvīša balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas starptautiskas žūrijas augstāko vērtējumu. Balvas apjoms ir 28 500 eiro (ieskaitot nodokļus). Purvīša balva ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.
Atgādināsim, ka laika posmā no 2015. gada 1. decembra līdz 2016. gada 7. decembrim Purvīša balvas neatkarīgo ekspertu darba grupā darbojās LNMM 20. gs. 2. puses – 21. gs. kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas “Arsenāls” vadītāja Elita Ansone, mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane, mākslas kritiķis Vilnis Vējš, filosofijas doktors, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Jānis Taurens, mākslas zinātniece Aiga Dzalbe, mākslas zinātniece, LNMM Krājuma darba vadītāja Daina Auziņa un lektore, kuratore un mākslas kritiķe Ieva Astahovska.
No 2016. gada 8. decembra mākslas procesu izvērtēšanu Purvīša balvas 2019 ietvaros sāk jauna ekspertu darbu grupa šādā sastāvā: LNMM Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja, mākslas zinātniece Astrīda Rogule, LNMM Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja, mākslas zinātniece un kuratore Inese Baranovska, mākslas kritiķis Vilnis Vējš, ABLV Charitable Foundation mākslas programmu vadītājs, kurators Kaspars Vanags, mākslas zinātniece, kuratore, Mūkusalas Mākslas salona vadītāja Sniedze Kāle, mākslas zinātniece Inese Riņķe un mākslas zinātniece, kim? laikmetīgās mākslas centra Latvijā programmu direktore Zane Onckule.
PURVĪŠA BALVA
Purvīša balva dibināta 2008. gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”, bet par ceturtās Purvīša balvas ieguvēju 2015. gadā kļuva Miķelis Fišers par personālizstādi “Netaisnība”.
Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA “Alfor”. Purvīša balvas īstenošanā līdzdarbojas kultūras projektu aģentūra “INDIE” un aģentūra “P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”.
Purvīša balvas 2017 sadarbības partneri ir mākslas un kultūras portāls Arterritory.com, Gallery Park Hotel Riga, kur Purvīša balvas nedēļas laikā būs skatāma Purvīša balvas 2013 kandidāta Gļeba Panteļejeva darbi, viesnīca “Neiburgs”, vadošais ziņu portāls Latvijā DELFI, kā arī Latvijas Radio 5.
Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA „Alfor”. Purvīša balvas īstenošanā līdzdarbojas kultūras projektu aģentūra INDIE un aģentūra „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”.
Projektu atbalsta: SIA „Alfor”