LAT / ENG / RUS /

Plaša Latvijas laikmetīgās mākslas reprezentācija Venēcijā

 

Piektdien, 8. maijā, rītā Venēcijā, Cafe Paradiso terasē, no kuras paveras krāšņi ainavisks skats uz lagūnu un dārziem, notika plaša Latvijas laikmetīgās mākslas reprezentācija. Tās laikā viesi tika iepazīstināti ar divām 56. Venēcijas mākslas biennāles izstādēm – ar Latvijas Republikas nacionālā paviljona izstādi “Armpit” un ar biennāles oficiālās Paralēlās programmas ekspozīciju “Ornamentālisms. Purvīša balva. Latvijas laikmetīgā māksla”, kā arī notika mākslas portāla Arterritory.com izdevuma “Sarunas ar kolekcionāriem” 2. sējuma prezentācija.

 

Pasākuma laikā portāla Arterritory.com direktore Una Meistere mākslas kolekcionāriem Edžidio Marconem (Egidio Marzona), Alēnam Servē (Alain Servais) un Jānim Zuzānam pasniedza simboliskas mākslinieka Alda Lorenca veidotas nozīmītes, kuras rotā uzraksts “Collector”. Izdevums “Sarunas ar kolekcionāriem” Nr. 2, kurā apkopotas intervijas ar 11 ietekmīgiem pasaules mākslas kolekcionāriem, šobrīd nopērkams Venēcijas mākslas biennāles grāmatnīcās Arsenale un Giardini, un drīzumā būs pieejams arī citu Eiropas pilsētu grāmatnīcās. “Sarunas ar kolekcionāriem” ir pirmais Latvijas mākslas izdevums, kura atvēršana notikusi pasaules ievērojamākā mākslas notikuma – Venēcijas biennāles – laikā.

 

Savukārt 8. maija vakarā Venēcijas iespaidīgi plašajā Arsenālā telpā Tesa 99 notika Latvijas laikmetīgās mākslas izstādes “Ornamentālisms. Purvīša balva. Latvijas laikmetīgā māksla” atklāšana, kurā piedalījās Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis, izstādes kurators Viktors Miziano (Виктор Мисиано) un izstādes komisāre Daiga Rudzāte, kā arī starptautiska aicināto viesu publika – mākslinieki, kritiķi, kuratori, galeristi un interesenti.

 

Ekspozīcijas komisāre Daiga Rudzāte un kurators Viktors Miziano, atklājot izstādi, savās uzrunās uzsvēra, ka šī izstāde ir Latvijas laikmetīgās mākslas ainas fragments, kas atklāj tās šodienas pasaulsizjūtu un izteiksmes veidu spektru.

 

Izstādē “Ornamentālisms. Purvīša balva. Latvijas laikmetīgā māksla” aplūkojami astoņu Latvijas mākslinieku darbi – Katrīnas Neiburgas video “Lietu atmiņa”, Kristapa Ģelža plastikāta gleznas “Mākslīgais miers IV”, Andra Eglīša instalācija “Citādi no šejienes ārā netiksi”, Miķeļa Fišera darbi (video un koka grebumi) “Netaisnība”, Ievas Epneres video “Atteikšanās”, Ģirta Muižnieka telpiskie gleznojumi “Non finito”, Romana Korovina fotogrāfijas un video “Tēvs darbā” un apvienības “Orbīta” objekts “2 soneti no Laputas”.

 

Ekspozīcijas izejas punkts un balsts ir Purvīša balva. Visi astoņi mākslinieki, kurus izvēlējās starptautiski pazīstamais kurators Viktors Miziano, bijuši tās nominanti, viņu vidū ir arī četri šīs balvas ieguvēji.

 

Izstāde ir vērienīgākais laikmetīgās mākslas projekts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Izstādi sadarbībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu realizē Kultūras projektu aģentūra INDIE un mākslas portāls Arterritory.com. Ekspozīcija “Ornamentālisms. Purvīša balva. Latvijas laikmetīgā māksla” ir 56. Venēcijas mākslas biennāles Paralēlās programmas sastāvdaļa.

 

Izstādi atbalsta SIA “Alfor”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Projekta sadarbības partneris ir AS “Latvenergo”.

Kontaktpersona informācijai:
Mairita Brice
projektu vadītāja, Kultūras projektu aģentūra INDIE
mairita@indie.lv
371 29216158